GALIP GUREL

TEMAT:

Komunikacja cyfrowa i praca zespołowa w trakcie spersonalizowanego projektowania uśmiechu.

 

Wprawdzie rezultaty zabiegów estetycznych przynoszą zazwyczaj doskonałe efekty, jednak zdarza się, że oczekiwania pacjentów nie zostają spełnione. Powodem może być rozdźwięk pomiędzy wzorem uśmiechu, a osobowością pacjenta i poczucie, że nowy uśmiech nie należy do niego. Nie posiadając wystarczającej wiedzy rozpoznanie źródła tej dysharmonii jest trudne do zidentyfikowania. Przez dziesięciolecia dentyści klinicyści poszukiwali metod zharmonizowania kształtu zębów z twarzą w oparciu o takie parametry jak płeć, osobowość i wiek. Osiągane rezultaty były dalekie od ideału, a dentyści i ceramiści projektujący uśmiech opierali się na intuicji. Wykład ma na celu zaprezentowanie nowatorskiej koncepcji tworzenia spersonalizowanego wizerunku odzwierciedlającego cechy osobowościowe pacjenta. Użycie techniki Visagismile umożliwia stomatologom przywrócenie uśmiechu, który uwzględni zarówno estetyczne, jak i psychospołeczne cechy wizerunku, co ma istotny wpływ na emocje, poczucie tożsamości, zachowanie i samoocenę pacjenta.

Obecnie technologia 2D Visagismile została przekształcona w 3D wax-up o nazwie REBEL, która umożliwia dentyście lub technikowi stworzenie doskonałej symulacji woskowej. Innymi słowy, indywidualne cechy twarzy i osobowości pacjenta są automatycznie analizowane, a nowy, spersonalizowany uśmiech natychmiast projektowany w formacie 3D.

Aby uzyskać pożądany rezultat potrzebny jest interdyscyplinarny zespół specjalistów. Każdy jego członek, zarówno lekarz specjalista, technik, jak i sam pacjent, od początku powinien mieć pełną wiedzę o planowanym leczeniu i jego końcowym efekcie. Kiedy wymagania te zostaną spełnione, główną składową sukcesu pozostaje już tylko komunikacja. Kluczową dla estetycznej doskonałości jest współpraca zarówno z pacjentem, laboratorium i lekarzami różnych specjalności od początku do końca całej operacji. Protokół, który zostanie zaprezentowany podczas wykładu kładzie nacisk na wagę właściwej komunikacji w stawianiu diagnozy i przewidywaniu efektów końcowych odbudowy estetycznej.

 

Cele naukowe:

  • Jak zapewnić komunikację pomiędzy dentystą a pacjentem
  • Jak stworzyć idealną komunikację wewnątrz zespołu (nawet, jeśli prowadzi się indywidualną praktykę)
  • Jak odnieść projektowanie uśmiechu do wyglądu i osobowości pacjenta.

 

DR GALIP GUREL biogram:

Dr Galip Gurel ukończył Uniwersytet Stambulski w 1981 roku, po czym kontynuował studia w Katedrze Protetyki Uniwersytetu Kentucky. Tytuł lekarza stomatologa otrzymał na stambulskim Uniwersytecie Yeditepe.

Dr Gurel jest założycielem i honorowym przewodniczącym EDAD – Turkish Academy of Aesthetic Dentistry.

W latach 2011-2012 był prezydentem EAED – European Academy of Esthetic Dentistry.

W październiku 2014 roku otrzymał nagrodę „The Smigel”, przyznawaną co dwa lata przez nowojorski University College of Dentistry i honorującą najznamienitszych stomatologów estetycznych świata za wkład społeczny, podnoszenie poziomu stomatologii estetycznej, wizję oraz umiejętność prezentowania innowacyjnych pomysłów na arenie międzynarodowej, jak również edukację w zakresie nowoczesnej estetyki dentystycznej, technologii oraz nowych technik stosowanych w stomatologii ogólnej.

Jest również członkiem American Society for Dental Aesthetics (ASDA) i American Academy of Restorative Dentistry (AARD), posiadaczem honorowego dyplomu American Board of Aesthetic Dentistry (ABAD) .

Dr Gurel redaktorem naczelnym tureckiego „Quintessence Magazine”, zasiada w radzie redakcyjnej pism AACD, PPAD (Practical Procedure & Aesthetic Dentistry) i EJED (European Journal of Esthetic Dentistry).

Daje wykłady z zakresu stomatologii estetycznej na całym świecie, szkoli studentów studiów doktorskich z dziedziny stomatologii estetycznej.

Wykłada gościnnie na New York University (USA), Marseille Dental University (Francja) i Istanbul Yeditepe University (Turcja).

Jest autorem tłumaczonego na 12 języków „The Science and Art of Porcelain Laminate Veneers” wydanego przez Quintessence Publications w 2003 roku.

Od 1984 roku prowadzi w Stambule własną klinikę specjalizującą się w stomatologii estetycznej.

Jako uznany sportowiec dr Gurel 110 razy stawał na czele reprezentacji Turcji w piłce wodnej jako kapitan drużyny, był zwycięzcą rajdu Camel Trophy i uczestnikiem rajdu Paryż-Dakar.

WEBSITE CREATED WITH LOTS OF by REBEL ARTISTRY