SILVESTRE RIPOLL CABO & JOSE CHAQUES ASENSI

TEMAT:

Recesje dziąsłowe: spójny punkt widzenia orto-perio.

 

W trakcie prezentacji przedstawione zostaną opisy przypadków leczonych przy użyciu metody łączącej ortodoncję i periodontologię. Omówione i przeanalizowane zostaną procedury oraz różne opcje leczenia ortodontycznego, jak i wpływ cech przyzębia na planowanie leczenia. Poddamy ocenie różne techniki periodontologicznej chirurgii plastycznej, omówimy wskazania do przeprowadzenia operacji w odniesieniu do lokalizacji i morfologii recesji.

 

DR JOSE CHAQUES ASENSI biogram:

Studia podyplomowe i tytuł doktora stomatologii na Uniwersytecie w Sewilli. Magisterium i doktorat z ortodoncji, Case Western Reserve University Cleveland (Ohio, USA). Doktorat z problematyki jamy ustnej, Uniwersytet w Sewilli.

Aktywny członek Angle Society of Europe. Członek European Board of Orthodontics. Członek Spanish Board of Orthodontics

W latach 1995 – 2010 profesor wizytujący na Uniwersytecie w Sewilli. Aktywny członek Spanish Society of Specialized Orthodontists (A.E.S.O.R.). Aktywny członek A.A.O. Zdobywca nagrody „Moriyón” przyznawanej przez Spanish Orthodontics Society. Członek komisji egzaminującej E.B.O.

Zdobywca nagrody za najlepszy artykuł naukowy roku 2011, przyznawanej przez European Federation of Orthodontics.

 

DR SILVESTRE RIPOLL CABO biogram:

Studia magisterskie i podyplomowe z zakresu periodontologii, Uniwersytet w Walencji. Członek-specjalista Spanish Society of Periodontics.

Profesor klinicysta na wydziale periodontologii Uniwersytetów w Sewilli i Walencji. W latach 2003 – 2016 prezydent komitetu naukowego Wydziału Stomatologicznego Uniwersytetu w Sewilli.

Twórca i dyrektor DentalPhotoTricks: kursu i warsztatów z dziedziny fotografii dentystycznej

Od roku 2002 prowadzi w Sewilli prywatną praktykę specjalizującą się w periodontologii i implantologii

Wykładowca z dziedziny periodontologicznej operacji plastycznej, implantologii oraz fotografii dentystycznej

WEBSITE CREATED WITH LOTS OF by REBEL ARTISTRY